Feng Shui barvy

Správná volba barev je jednou z nejjednodušších možností jak v místnosti zajistit správné rozložení energie. Každá feng shui barva představuje 5 základních elementů

oheň = červená, oranžová, růžová, sytě žlutá = vášeň, velká energie

země = světle žlutá, barvy písku, béžová = stabilita, výživa

kov = bílá, šedá, stříbrná = čirost a přesnost

voda = tmavě modrá, černá = klid, lehkost, svěžest a hojnost

dřevo = hnědá, zelená = zdraví a vitalita

Podrobněji k hlavním feng šuej barvám

Červená

Červená barva je nejsilnější feng shui barva reprezentující oheň. Zářivé červené barvy přináší do vašeho domova energii radost, vzrušení a povzbuzují sexuální touhu. Červená je čínská barva štěstí, barva manželství Indii a symbolické barva lásky a romantiky, odvahy a vášně na Západě.

Žlutá

Feng shui barva slunečního světla, veselá a povznášející, která rozjasní každý domov či kancelář. Žluta zastupuje prvky ohně nebo země. Žlutá barva také vytváří útulnou, příjemné feng shui energii ve vaší kuchyni, obývacím pokoji nebo dětském pokoji.

Modrá

Modrá je nádherná feng shui barva. Od jasně modré oblohy, přes jemnou barvu oceáná a až po tmavě modrou indigo barvu – existuje nespočet modrých tónů, které si můžete vybrat pro svů domov. Modrá je barva, která uklidňuje, podporuje myšlení (společně s černou) a souvisí s pěnězi, zdravím a kariérou.

Zelená

Zelená je feng shui barva čerstvé energie a regenerace. Zelená barva je velmi důležitá pro vaše zdraví, protože vybalacovává celé tělo tím, že přenáší léčivé feng shui vibrace z přírody. Při práci s zelenou barvou je důležité, aby se použilo alespoň několik různých odstínů pro maximalizaci energetických účinků feng šuej.